Абсолютно безкоштовно знайди роботу в Польщі!

Переглянути пропозиції роботи

15434
зареєстрованих працівників

4482
підписаних договорів

3901
задоволених роботодавців

Чому варто?

ЩО МИ ПРОПОНУЄМО?

Відсутні будь-які оплати

Ми не беремо жодних оплат за використання нашої платформи. Немає жодних підводних каменів – просто роботодавці покривають всі витрати!

Швидкий пошук роботи

Завдяки великій кількості роботодавців, які шукають працівників з України на нашому сайті, Ви можете знайти роботу навіть протягом декількох днів!

Безпека

Ми ретельно перевіряємо роботодавців, які пропонують роботу на нашому сайті, тому Ви можете бути впевнені, що Вас не обмануть!

Artykuły na blogu

Як отримати Біометричний паспорт?

Біометричний паспорт - що це? Паспорт це документ, що дає право на виїзд за межі країни і в ' їзд до іноземних держав.Біометричний паспорт - це такий самий документ, лише додатково дає можливість перевірки його власника за допомогою електронних та оптичних пристроїв.

Читати більше Більше статей у базі даних

Вони нам довіряють

ЩО ГОВОРЯТЬ ТІ, ХТО СКОРИСТАВСЯ НАШИМ ПОРТАЛОМ?

Я була здивована тим, що так швидко знайшла роботу – я зателефонувала за кількома оголошеннями і ось результат!

Ада

Третє оголошення і відразу прямо в ціль. Я працюю в Польщі вже другий місяць! ?

Ивонна

Дуже багато гарних оголошень, кожен знайде щось для себе.

Бойко

15434
зареєстрованих працівників

4482
підписаних договорів

3901
задоволених роботодавців

PracujacaUkraina.pl – pracownicy z Ukrainy, pracownicy ze Wschodu

Szacuje się, że w 2021 r. w Polsce będzie pracować ok. 3 mln Ukraińców. Firmy doceniają rzetelność i solidność tych pracowników – systematycznie rośnie liczba podmiotów zainteresowanych zatrudnianiem osób ze Wschodu. Jeżeli jesteś pracodawcą należącym do tego grona, pokażemy Ci, jak legalnie zatrudnić pracownika.

Pracownik z Ukrainy – przez agencję zatrudnienia czy bez pośredników?

Jako pracodawca z pewnością masz świadomość, że na polskim rynku działa wiele agencji zatrudnienia. Niektóre specjalizują się w wysyłaniu pracowników z Polski do zachodnich firm, inne koncentrują się na obsłudze krajowego rynku, współpracując jedynie z pracodawcami z Polski. W ostatnim czasie pojawiły się jeszcze agencje, które zajmują się sprowadzaniem pracowników z Ukrainy. Jak zatrudnić Ukraińca? Czy skorzystanie z pomocy agencji pracy to dobry pomysł? Jak każdy, ma on swoje plusy i minusy. Choć uwolnisz się od kwestii formalnych, np. rozliczania pracownika i wypłacania mu pensji, to będziesz musiał zapłacić agencji prowizję. Dodatkowo Ukrainiec nie musi być zmotywowany do pracy – kiepskie wynagrodzenie zaoferowane przez agencję może spowodować, że rotacja pracowników będzie duża. To zaś ma negatywne konsekwencje dla kondycji firmy. Nie chcesz zatrudniać przez agencję? Praca w Polsce dla Ukraińców bez pośredników również jest możliwa – zapoznaj się z działaniem naszego serwisu.

Pomożemy Ci znaleźć kompetentnego pracownika

Pracownicy budowlani z Ukrainy? A może pracownicy sezonowi z Ukrainy? Dajemy Ci możliwość dotarcia do osób o różnych umiejętnościach. Jeżeli nie chcesz zatrudniać przez agencję, bo zależy Ci na znalezieniu fachowców, to wystarczy, że dodasz u nas swoje ogłoszenie. Po jego publikacji otrzymasz telefony i maile od Ukraińców zainteresowanych pracą dla Ciebie – wystarczy, że wybierzesz osoby, które będą spełniać Twoje oczekiwania. Nasz ukraiński portal pracy dociera do tysięcy osób poszukujących zatrudnienia. Posiadamy też bazę pracowników, którzy aktualnie poszukują zatrudnienia na terenie Polski – możesz ją przejrzeć w poszukiwaniu fachowca. Szczegóły na temat procedury szukania pracowników przez nasz serwis znajdziesz tutaj.

Jak legalnie zatrudnić pracownika z Ukrainy?

Legalne zatrudnienie Ukraińca wcale nie jest trudne – z powodzeniem poradzisz sobie z całą procedurą. Jeżeli chcesz zatrudnić pracownika ze Wschodu, musisz:
  • znaleźć pracownika – w czym pomożemy Ci my;
  • złożyć do właściwego ze względu na siedzibę Twojej firmy urzędu pracy pisemne oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi;
  • po zarejestrowaniu oświadczenia przekazać jego oryginał osobie, którą chcesz zatrudnić.
Formularz oświadczenia znajdziesz m. in. na stronie internetowej urzędu pracy. Rejestracja oświadczenia jest bezpłatna. Ukrainiec, którego zamierzasz zatrudnić, potrzebuje oświadczenia, aby legalnie przekroczyć granicę. Na podstawie oświadczenia możesz zatrudnić pracownika z zagranicy na okres 6 miesięcy. Jeżeli będziesz zadowolony z jego pracy, nie ma przeszkód, aby starać się o przyznanie mu pozwolenia na pracę w Polsce. Z pracownikiem z Ukrainy możesz zawrzeć umowę o pracę lub jedną z umów cywilnoprawnych, np. zlecenie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o zatrudnianiu Ukraińców i być na czasie ze zmianami w prawie, systematycznie zaglądaj na naszego bloga.